WhatsApp karanlık mod özelliğini Android 10 ve iOS 13 işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanıma sundu. Daha önce beta sürümü olarak yayımlanan özellik kullanıcılarla buluşmaya başladı. Peki WhatsApp’da karanlık moda özelliği nasıl aktif edilir? İşte merak edilenler…

Karanlık mod seçeneği ile şarjınızın hızlı bitmesinin önüne geçen bu yeni özellik ayrıca göz yorgunluğu azaltmanıza yardımcı olacak. Konu hakkında kendi blogunda açıklama yapan şirket, koyu modu tasarlarken dikkate temel özellikleri şu şekilde ifade etti:

Koyu modu tasarlarken yaptığımız araştırma ve denemelerde temel olarak iki konuya odaklandık:

Okunabilirlik: Renkleri seçerken göz yorgunluğunu minimuma indirmek istedik ve sırasıyla iPhone ve Android’deki varsayılan sistem ayarlarına yakın renkleri kullandık.

Bilgi Hiyerarşisi: Kullanıcılarımızın dikkatlerini ekranlara odaklamalarını kolaylaştırmak istedik. Bu amaçla renkleri ve diğer tasarım unsurlarını kullanarak en önemli bilgilerin öne çıkmasını sağladık.

Android ve İOS cihazlarda kolaylıkla aktif edebileceğiniz WhatsApp karanlık mod özelliğine nasıl geçeceğinizi sizin için aktarıyoruz.

Android Telefonlarda Whatsapp Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Şimdilik sadece Android 10 cihazlarda kullanılabilen karanlık mod özelliğini aktif edebilmeniz için ilk olarak WhatsApp’ı güncellemelisiniz. Ardından; sohbetler bölümünde yer alan tema seçeneğinden “Koyu“ seçeneğini işaretleyerek WhatsApp karanlık moda geçebilirsiniz.

İphone’larda Karanlık Mod Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

iOS 13 yüklü cihazlarda kullanılabilen bu özelliği aktif edebilmeniz için yapmanız gereken işlemler sırasıyla şu şekilde: Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Koyu seçeneği

Kaynak: WhatsApp