Ubisoft, çocuklar için geliştirdiği ücretsiz kodlama oyunu Rabbids Coding’i yayımladı. Çocuklara yönelik özel kullanıcı deneyimi ile tasarlanan oyunu PC için Uplay üzerinden indirebilirsiniz.

7 yaş ve üzeri için tasarlanan oyunda programlamanın temellerini öğretmek için toplamda 32 seviye bulunuyor. Eğlenirken öğreten oyunun hikayesi ise şöyle: Uluslararası Uzay İstasyonu’na sızan tavşanlar ortalığın biraz altını üstüne getirirler. Tavşanların kod bloklarını kullanarak bu dağınıklığı düzeltmeye çalışmaları gerekir. Oyun hakkında açıklama yapan yönetmen Olivier Palmieri: “Ubisoft kendini gelecek nesil video oyunu geliştiricileri hazırlamaya adadı. Bunun için onlara kodlamanın temellerini eğlenceli ve etkileşimli bir şekilde öğretmeye başlatmaktan daha iyi bir yol olabilir miydi?” ifadelerini kullandı.

Oyun hakkında açıklama yapan yönetmen Olivier Palmieri: “Ubisoft kendini gelecek nesil video oyunu geliştiricileri hazırlamaya adadı. Bunun için onlara kodlamanın temellerini eğlenceli ve etkileşimli bir şekilde öğretmeye başlatmaktan daha iyi bir yol olabilir miydi?” ifadelerini kullandı.