Can Yayınları’nın desteği ile hayata geçirilen Trendeki Yabancı, Türkiye’nin ilk öykü app’i olarak öyküseverelere yeni bir okuma alışkınlığı kazandırıyor. Sevdiğiniz öyküleri dilediğiniz zaman istediğiniz yerde okumanıza olanak sağlayan mobil uygulama, yepyeni bir okuma deneyimi sunarak daha keyifli hale getiriyor. Okuduğunuz öyküleri saklamanıza, altını çizmenize ve paylaşabilmenize olanak sağlayan mobil dergi, ekranının ışık, font, punto ve fon renklerini de kişiselleştirmenize imkân sunuyor. Ayrıca yazar, sözcük, başlık ve etiket aramasıyla istediğin öyküye kolayca ulaşabilmenizi sağlıyor.

Türk ve dünya edebiyatından çağdaş öyküleri, çizgi hikâyeleri, tefrika romanları ve interaktif öyküleri yayınlayan Trendeki Yabancı dergisi, Google Play Store ya da App Store üzerinden ücretsiz olarak kolayca indirilebiliyor. Her ay farklı başlıkta bir sayı yayınlıyor. Bir sayıda 20 öykü yer alıyor. Abonelik sistemi ile üye olunabilen dergi; aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık olarak çeşitli abonelik planları bulunuyor. Ayrıca dergiye abone olunduktan sonra her sayının içeriği internet bağlantısı olmaksızın çevrimdışı da okunabiliyor.

Trendeki Yabancı’nın ilk sayısında Berkan M. Şimşek, Blair Lee, Bülent Ayyıldız, Devrim Kunter, Donna Miscolta, Ezgi Polat, Fatih Külahçı, Fatma Nur Kaptanoğlu, Ferit Edgü, Hakan Toker, Hikmet Hükümenoğlu, Juan José Millas, Katharine Weber, Mary Renzi, Mevsim Yenice, Müge İplikçi, Onur Akyıl, Orçun Ünal, Süreyyya Evren ve Zeynep Kaçar’ın öyküleri yer alıyor.

Karekod’u kullanarak dergiyi indirebilirsiniz.