Google tarafından 2019 yılında geliştirilen Stadia, kullanıcıların taleplerini dikkate alarak güncelleme yapmaya devam ediyor. Kısa bir süre sonra yeni bir güncelleme yapacağını duyuran oyun platformu, oyundan çıkmadan, sadece bir tuşla Youtube’da canlı yayın açma olanağı tanıyacak.

İlk olarak sadece web üzerinden kullanılabilecek bu özellik, kısa bir süre içinde hem Chromecast hem de Android kullanıcılarının hizmetine sunulacak. The Verge’nin yayınladığı habere göre canlı yayını özelliğini kullanabilmek için tek yapmanız gereken işlem, Stadia’nın arkadaşlar menüsündeki “Doğrudan Youtube’da Yayınla” seçeneğini işaretlemek. Bu işlemi tamamladıktan sonra sistemde yer alan video akışı için başlık, gizlilik seçenekleri, izleyiciler kitlesi gibi özellikleri istediğiniz şekilde ayarlayabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca Google Stadia, yaptığı güncelleme ile bünyesine 8 Avrupa ülkesini de dahil etti. Toplamda 22 ülkeye hizmet verecek olan oyun platformunun listesinde henüz Türkiye bulunmuyor.

Kaynak: The Verge