Spotify, 3 ila 12 yaşındaki çocuklara hitap eden yeni bir müzik uygulaması geliştirdi. Spotify Kids adını taşıyan uygulama yakın bir zaman içerisinde Türkiye’de de kullanıma sunulacak.

Spotify

Çevrimiçi müzik ve podcast platformu Spotify, küçük kullanıcıları için yeni bir uygulama kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 50 milyondan fazla şarkı ve podcast ile dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren şirket, birbirinden farklı dil ve türe sahip içeriklerin ebeveynler tarafından filtrelenmesini sağlayacak.

Spotify Kids uygulaması ile çocuklara güvenli bir ortam sunmayı amaçlayan müzik platformu, yeni uygulaması için herhangi bir ücret talep etmiyor. Beta sürümü yayımlanan Spotify Kids uygulaması, şu an için İrlanda, Birleşik Krallık ve Avustralya olmak üzere üç ülkede faaliyet gösteriyor.

Spotify

Çocuklara özel olarak yeni bir tasarımla karşımıza çıkan Kids, renkli ve büyük tuşlu arayüzü ile küçükler için daha rahat bir kullanım deneyimi sunuyor. Ayrıca uygulama içinde yer alan çizgi karakterler avatar olarak tercih edilebiliyor. Çocuklarının dinleyeceği müzikleri uygulama üzerinden kolaylıkla denetleyebilen ebeveynler, uygulama üzerinden yaş grubu belirleyerek içeriklerin filtrelenmesini sağlayabiliyor. Ebeveynlerin kontrolünde çalışacak uygulama, yakın bir zaman içerisinde Türkiye’de de kullanıma sunulacak.

Kaynak: Spotify