Oyun oynarken aynı zamanda rahat bir şekilde internette gezinmek mi istiyorsunuz? Oyun oynadığınız sırada internette gezinirken performans kaybı yaşamak istemiyor musunuz? Opera’nın geçen yıl kullanıma sunduğu Opera GX tarayıcısı tüm bu problemlere karşı oyun oynarken internette rahatça dolaşabilmenize olanak sağlıyor.

Alternatif olarak pek çok tarayıcının yer aldığı tarayıcı pazarında önemli bir konumda yer alan Opera, internet deneyimini daha iyi bir hale getirmek için farklı çözümler üretmeye devam ediyor. Oyunculara özel olarak geliştirdiği Opera GX tarayıcısıyla performans kaybını önlemeyi amaçlayan Opera; Steam, Twitch ve Discord gibi oyun, oyun içi iletişim ve yayımcı platformlarıyla entegre olarak çalışabiliyor.

Tarayıcı üzerinde bağlantı limiti ayarlayabilmenize imkân sunarak internet hızınızı düşürmüyor. Ayrıca işlemci ve RAM sınırlayıcı özellikleriyle tarayıcının kullanacağı performans kaybının önüne geçen Opera GX, oyunculara özel temalarıyla da eğlenceli vakit geçirmenize olanak sağlıyor. Yeni çıkacak oyunlar için özel bir takvime sahip olan arayüz ayrıca oyun, eğlence ve teknoloji kategorilerinde günlük haberlere ulaşmanızı kolaylaştırıyor.

Hem Windows hem de macOS kullanıcıları için sunulan tarayıcı platformu, geliştirilen özellikleriyle oyun oynarken daha iyi bir deneyim yaşamanızı vaat ediyor.

Kaynak: Opera