Netflix, Cyberpunk 2077 adlı oyunla aynı evrende geçen Cyberpunk: Edgerunners adlı yepyeni bir orijinal anime dizisini duyurdu. Video oyununun ardındaki şirket olan CD Projekt Red ve Studio Trigger ile işbirliği yapan video izleme platformu, dizinin 2022 yılında gösterime girmesini planlıyor.

10 bölümlük bir hikâyeden oluşacak Cyberpunk: Edgerunners, teknoloji ve vücut değiştirmenin takıntı hâline geldiği bir dönemde hayatta kalmaya çalışan bir sokak çocuğunu konu alacak.

CYBERPUNK: EDGERUNNERS

Japonya merkezli bir animasyon şirketi olan Studio Trigger ve Cyberpunk 2077 video oyununun ardındaki şirket olan CD Projekt Red ile birlikte çalışılan Netflix,2018’den bu yana bu yeni dizi üzerinde çalışıyor. 2022 yılında yayımlamayı planlanan animasyon dizisinin müziklerini de Silent Hill serisinden tanıdığımız Akira Yamaoka tarafından bestelenecek.

Cyberpunk 2077 Oyun Yönetmeni ve CD PROJEKT RED Stüdyo Yöneticisi Adam Badowski, “Sonunda Cyberpunk dünyasında geçen bir anime üzerinde çalışıyor olduğumuzu açıklamaktan büyük heyecan duyuyoruz.” dedi ve ekledi: “İzlenecek, okunacak ve oynanacak tüm siberpunk kurgularını yalayıp yuttuk. Bu, yaratıcılığa ziyadesiyle izin veren bir tür ve bizim üzerimizde de büyük bir etkisi var. CYBERPUNK: EDGERUNNERS bizim bir bütün olarak siberpunka ve anime biçiminde anlatılan hikâyelere yazılmış aşk mektubumuz.”

Studio TRIGGER CEO’su Masahiko Otsuka şunları dile getirdi: “TRIGGER ekibi olarak merakla beklenen Cyberpunk 2077’ın dünyasında geçen yepyeni bir hikâye yaratmak üzere CD PROJEKT RED ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Bu evreni bir animeye uyarlamak son derece zorlu bir süreç, ancak bu zorlukla yüzleşmeyi istiyoruz.” Yönetmen Hiroyuki Imaishi ise şunları ekledi: “Bir tür olarak siberpunku hep sevmişimdir, ama bunu özgün bir eser olarak yaratmak da bana her zaman zor gelmiştir. Bu yüzden bu projede CD Projekt Red ile birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyuyorum. Hem oyun hem anime hayranlarını memnun etmek kolay olmayacak, ama zorlukları severim ve bu dizinin yapımını sabırsızlıkla bekliyorum. Beklentileri karşılamak ve aşmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

Kaynak: Netflix