Steam Remote Play Together özelliği ile arkadaşlarınızla birlikte oyun oynamanıza olanak sağlıyor. Üstelik oynamak istediğiniz oyunun arkadaşınızın bilgisayarında yüklü olmasına gerek yok.

Şu an için beta sürümünde olan özellik sadece yerel eşli oyunlara, yerel çok eşli oyunlara ve bölünmüş ekrana sahip oyunlar için kullanılabiliyor. En fazla dört oyuncuyu destekleyen sistem eğer uygun şartlar sağlanırsa daha fazla kişi ile oynanabiliyor.

Sistemin çalışması için oynanacak oyuna ana makinedeki oyuncunun sahip olması ve yüklemesi yeterlidir. Diğer oyuncular Steam Remote Play yayın teknolojisini kullanarak ana makineye hemen bağlanarak eğlenmeye başlayabilir.

ŞU ŞEKİLDE İŞLİYOR
1. Oyununuzu başlatın.

Ardından yerel çok oyuncu desteğine sahip oyunlarınızdan birini başlatın.

2. Arkadaşlarınızı davet edin.

Steam arayüzünden arkadaş listenizi açın ve Remote Play Together‘ı seçin. Arkadaşlarınız daveti kabul ettikten sonra…

3. Birlikte oynamaya başlayın.

Davet ettiğiniz oyuncuların kontrolcüleri sanki sizin bilgisayarınızda takılıymış gibi olur. Sesli sohbet ve oyun ses seviyesi seçenekleri de tek bir yerden erişilebilir olur.

Arkadaşlarınıza sadece oyun gösterilir. Masaüstü veya diğer bölümlere erişimleri olmaz ya da buraları göremezler. Klavye ve fareye olan erişime izin verebilir ya da kısıtlama getirebilirsiniz. Seçim size ait.

REMOTE PLAY TOGETHER SAYESİNDE ARTIK…

  • Yerel çok oyunculu oyunları Steam arkadaşlarınızla çevrimiçi oynayabilirsiniz.
  • Video, girdi, ses ve sesli sohbeti oyuncular arasında yayınlayabilirsiniz.
  • Kendi kontrolcülerinizi kullanabilir ya da klavye ve farenizi erişime açabilirsiniz.
  • Bilgisayar, Mac ve Linux fark etmeden birlikte oynayabilirsiniz.

Kaynak: Steam