Google Maps uygulaması yenilendi. Tam 15 yıldır kullanıcılarına hizmet veren Google’ın harita servisi 15. yıl şerefine yeni bir arayüz ve simgesiyle kullanıma sunuldu. Akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Google Maps’i daha işlevsel kılmak için yeni özelliklerde ekleyen Google, uygulama içerisinde yer alan haritanın alt bölümüne birkaç yeni sekme ekledi.

Keşfet, İş/Ev, Kaydedilen, Katkıda Bulunun ve Güncellemeler sekmesi gibi yeni özellikleriyle daha kullanışlı bir şekilde yeniden tasarlanan uygulama, Toplu Taşıma Özellikleri ile de kullanıcılarına pek çok bilgiyi bir arada sunuyor. Toplu taşımaların sıcaklık derecesi, dolululuk oranı ve erişilebilirlik gibi birçok bilgiyi kullanıcıları ile paylaşan Google Maps, kullanıcılar tercih ettikleri toplu taşıma araçlarına binmeden önce bilgi sahibi olmasını sağlıyor.

Uygulamada yer alan Keşfet sekmesi; restoran, yakıt istasyonu gibi yerlerin yanı sıra etkinliklerinizi de harita üzerinden görmenizi sağlıyor. Daha önceki seyahatlerinize dayanarak en çok beğendiğiniz bölgeleri dikkate alarak size uygun sonuçları sıralıyor. Kaydedilen sekmesi ise ziyaret etmek istediğiniz yerlerin saklayabilmenize imkân sunuyor. Katkıda Bulunun sekmesi, yerel rehberleri göstererek bulunduğunuz alanın fotoğrafını eklemenize imkân sunarak yorum yapmanıza olanak tanıyor.

Son olarak Güncellemeler sekmesi beğendiğiniz yer ve mekanların en yeni fotoğraflarına ve yorumlarına göz atmanızı sağlayarak bir fikir edinmenize yardımcı oluyor. Ayrıca 15. yıl dönümü şerefine logosunu da değiştiren Google Haritalar uygulaması, kullanıcı odaklı yeni tasarımıyla pek çok özelliği bir arada sunuyor.

Kaynak: Google