Final sezonu ile pek çok olumlu ve olumsuz pek çok eleştiri alan Game of Thrones, dizinin geçtiği dönemden 300 yıl öncesini ve Targaryen ailesini konu alan yeni bir dizi projesi ile tekrar gündeme geldi.

ABD’nin önde gelen eğlence ve kültür sanat içerik üreticileri Variety, Hollywood Reporter ve Deadline basın kuruluşlarının kaynaklarına dayandırdığı haberlere göre HBO’nun Game of Thrones üzerine daha önce açıkladığı uyarlamalardan daha farklı ve yeni bir proje olarak karşımıza çıkacak.

Daha önce Game of Thrones’tan uyarlama 5 proje üzerinde çalıştıklarını açıklayan HBO, projelerden bir tanesini yapım aşamasına geçirmişti. Game of Thrones’da yaşananların binlerce yıl öncesini anlatacak olan dizinin resmi adı duyurulmasa da şimdilik The Long Night anılıyor.

Bu beş proje dışında ortaya çıkan yeni proje Targaryen ailesinin ortaya çıkışını ve güçten düşüşünü anlatması bekleniyor. Yeni projenin senaryosunu ise Game of Thrones (Taht Savaşları) kitabının yazarı George R.R. Martin ile yazar Ryan Condal tarafından kaleme alınacak. Dizinin George R.R. Martin’in “Fire & Blood” (Ateş ve Kan) adındaki kitabından uyarlanması bekleniyor.